הסוד לעיצוב טוב באתרים מבוססי ג'ומלה


מעצב אתר ג'ומלה אמיתי אננו מעצב אתרים רגיל, מעצב אתרי ג'ומלה צריך להכיר היכרות מעמיקה את מערכת הניהול (ג'ומלה) ואת ההרחבות הרבות הקיימות בשוק. אמנם המעצב אננו צריך להבין את שפת התכנות בה כתובה ג'ומלה (php) אך עליו להיות בקיא במגוון התוספות הפונקציונאליות הקיימות לג'ומלה ולדעת לעצב את האתר תוך התחשבות במודולים השונים ובתצורות תצוגת התוכן השונות.

לא פעם מעצב אתרים רגיל שאין לו נסיון בעיצוב אתרי ג'ומלה עושה חיים קשים מאוד לבוני האתר לעומת מעצב שמכיר את ג'ומלה ויודע מה זה מודולים וכיצד נכון להציג אותם באתר אבל אין זה אומר שמעצב שאננו מכיר את ג'ומלה לא יכול לעצב אתר מבוסס ג'ומלה ובטוח שיש בחוץ אתרי ג'ומלה יפים ונכונים מבחינת חויית הגלישה שעוצבו ע"י מעצבים מוכשרים שאינם מכירים את ג'ומלה אבל אין שום ספק שמעצב שבקיא בג'ומלה ובהרחובות הפופולאריות יעשה את ההחיים של מפתחי האתר קלים יותר ויחסוך להם זמן יקר של פיתוח וכתוצאה מכך הלקוח יחסוך כסף.

לדוגמא
: אם מעצב אתר יודע שהאתר אותו הוא עומד לעצב הינו אתר פורום רפואי מבוסס ג'ומלה עליו לדבר עם מנהל הפיתוח ולדעת באיזה מערכת פורום ובאיזה מודולים נלוים לפורום מנהל הפיתוח רוצה להשתמש, לאחר מכן המעצב יכנס לאתר היצרן של הפורום וילמד את אפשרויות התצוגה של האזורים השונים בפורום וכשסיים להבין כיצד מוצגים אזורי התוכן של הפורום על המעצב ללמוד את המודולים הנלווים לפורום שלא פעם מיוצרים ע"י חברה שלאו דווקא יצרה את הפורום עצמו.

הכרות מעצב האתר את ההרחבות השונות מייצרות שפה אחידה בינו לבין מנהל הפיתוח שתפקידה להגדיר את התהליכים השונים בחווית הגלישה של הגולש. לאחר שמעצב האתר הבין את מהות הפרוייקט ודרישות הלקוח וכמוכן למד כיצד מתנהגות ההרחבות והתוספות הנלוות להרחבות הוא יכול להתחיל בעיצוב האתר.

אחת התכונות היותר טובות של ג'ומלה היא שכמעט כל הרחבה שמותקנת באתר מגיע עם תבנית עיצוב שמשמשת רק אותה ולא שום רכיב אחר במערכת.
קונספט זה של תבניות עיצוב להרחבות מאפשר מרחב פעולה למעצב האתר ע"י זה שהוא יכול להזיז אובייקטים ממקום למקום ולעטוף אותם במסגרות גרפיות מצד אחד ומצד שני תבנית העיצוב של ההרחבה מאפשרת למפתח האתר לשנות בקוד התבנית את מראה ההרחבה מבלי לפגוע בתפקוד של ההרחבה כך שלמעשה הקוד הפונקציונאלי של ההרחבה מנותק מתבנית העיצוב של ההרחבה ואם עובדים נכון שינוי מראה הרחבה אננו אמור להשפיע כלל על תפקוד ההרחבה.

אחד מהייתרונות הבולטים של ארטביט על חברות בניית אתרים אחרות המשתמשות בג'ומלה כפלטפורמה לניהול האתר הוא שהארט דיירקטור שלנו מתמחה בעיצוב לג'ומלה, מכיר את ההרחבות החשובות והנפוצות ויודע בדיוק מה יכול לעבוד בצורה מיטבית ומה לא.