תבניות עיצוב לג'ומלה

אחד הדברים שהפך את ג'ומלה למערכת ניהול התוכן הפופולרית בעולם זה מגוון תבניות העיצוב אותן ניתן לרכוש, להוריד בחינם או לעצב באופן מקצועי - ולהתקין בג'ומלה ולשנות את מראה האתר בלחיצת כפתור.
חלק ניכר מעלות הקמת אתר אינטרנט הוא עיצוב האתר כמוכן תהליך העיצוב יכול לקחת זמן רב (לפעמים יותר זמן מתהליך הפיתוח).
לעתים ישנה בקשה מלקוח להקים אתר במהירות עם דגש על תוכן האתר ופחות על ייחודיות האתר וזהותו כ"אתר ממותג" או בקשה מלקוח הרוצה לשנות את מראה האתר מבלי להכנס לתהליך של עיצוב, עם ג'ומלה זה ממש אפשרי ובעלות נמוכה מאוד.

מה זה תבנית עיצוב לג'ומלה?
תבנית עיצוב לג'ומלה זה המארז של התוכן המוצג מבחינת חלוקת העמוד לאזורים, פלטת הצבעים בה משתמש האתר, הטיפוגרפיה, הרקעים וכל אלמנט גרפי החוזר על עצמו בעמודי האתר השונים.
ג'ומלה עושה הפרדה בן התוכן לעיצוב, התוכן נשמר במאגר הנתונים ואילו העיצוב (קבצים גרפיים, html' css) נמצאים בתקיות התבניות של ג'ומלה כך שניתן להתקין בג'ומלה תבנית ולהגדיר אותה כתבנית ברירת המחדל של האתר שתשמש את כל עמודי האתר או תבנית רק לאזור מסויים של האתר לדוגמא אזור החנות של האתר וע"י כך לשנות את מראה האתר.

כיום ישנם מאות חברות המוכרות או נותנות להוריד בחינם תבניות עיצוב לג'ומלה וחלקן אפילו מותאמות להצגת תכנים בעברית (RTL).
חלק מהתבניות שניתן לרכוש מגיעות עם מספר סגנונות תצוגה מהן ניתן לבחור וכמוכן עם מספר הרחבות רלונטיות לסגנות התבנית לדוגמא: תבנית לאתר חדשות מן הסתם תגיע עם רכיב חדשות נגללות, רכיב לתצוגת מאמרים נבחרים, רכיב תגובות... או תבנית לחנות אינטרנטית תגיע עם הרחבות לתצוגת מוצרים נבחרים, קרוסלת מוצרים, מנגנון דירוג מוצרים...

תבנית מקצועית בד"כ עולה 30$-80$ והמון אתרי אינטרנט משתמשים בתבניות עיצוב מוכנות.
חשוב לציין שברגע שרוכשים את תבנית העיצוב ניתן להכנס לקבצי המקור של התבנית ולבצע שינויים על מנת לספק לאתר מראה קצת יותר "ייחודי" בדרך זאת ניתן לקבל מראה אתר שלא בטוח שגולשים יזהו כאתר מבוסס תבנית.

למען הגילוי הנאות אנחנו בארטביט כמעט ולא עושים שימוש בתבניות עיצוב מוכנות.
אחד מבעלי החברה הינו ארטדיירקטור ואנו רואים חשיבות עליונה בכל הקשור למראה אתר ייחודי ומעוצב בדיוק לפי דרישות הלקוח ולכן אנו מעדיפים לעצב את האתרים שאנו מקימים  בעצמנו, אבל לא פעם נתקלנו בבקשה מלקוח לבצע שינויים גרפיים בתבנית עיצוב מוכנה או לשנות את תצוגת התכנים בעמוד ואין לנו כל בעיה לספק שירותים אלה.